DENVER TURİZM LTD.

Vize kolay, kolay vize, izmir vize, vize izmir

Text Box: Gelin size yol gösterelim, doğru limanlara güvenle ulaşın

                        ABD VİZESİ

 

 

 

 

 

Amerika vizesi özellikle öğrenciler tarafından talep gören bir vize çeşididir. Ancak turistik amaçlar ve ticari amaçlarla da, gerek bireysel gerek grup vizeleri talepleri ile karşılaşmaktayız. Amerika vizesi evrakları ve prosedürü ile ilgili detayları aşağıda sizler için listeledik. Eğer bu işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız, size vize danışmanlık bölümümüzü ziyaret etmenizi öneriyoruz. Ya da dilerseniz bizi 0 232 425-2328 no'lu telefonumuzdan arayabilir ya da e-posta ile bilgi alabilirsiniz. Vize danışmanlığı hizmetimizden yararlanmak için çoğu zaman ofisimize gelmenize bile gerek kalmamaktadır. Aşağıda Amerikan vizesi için gereken evraklar ve diğer detayları bulabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında, en kısa zamanda görüşmek dileğiyle ...

Amerika Vize evraklarI listesi

En az 6 ay geçerli pasaport
Pasaportunuz, Amerika'ya giriş yapmayı düşündüğünüz tarihten itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır.

I-20 öğrenci kabul belgesi
ABD'de kayıt olduğunuz okulun onaylayıp gönderdiği belgedir. Belgesi olmayanlar için belgeyi firmamız sağlayabilir. Bu belgede size ayrılan kısmı imzalamanız istenecektir.

5cm x 5cm ebadında bir adet vesikalık fotoğraf

Fotoğrafınız kesin olarak belirlenmiş kurallara uygun olmalıdır. Fotoğrafta aranılan kurallar şunlardır:
1. Fotoğraf son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır. Tüm yüzü kaplayan fotoğraf direkt kameraya bakar şekilde çekilmiş olmalıdır.
2. Yüz, fotoğrafın yaklaşık yüzde 50'sini kapsamalıdır.
3. Fotoğrafın arka fonu beyaz renkte olmalıdır.
4. Fotoğrafın boyutları 50 mm x 50 mm olmalıdır ve baş fotoğrafın ortasında yer almalıdır. Saçın üst kısmından çenenin alt kısmına kadar olan baş mesafesi/uzunluğu 25 mm - 35 mm olmalıdır. Göz seviyesi de fotoğrafın alt hizasından itibaren 28 mm - 35 mm olmalıdır.
5. Fotoğraf başvuran kişiyi açık şekilde tanımlamalıdır.
6. Başvuru sahipleri düzgün giyinmiş olmalı ve şapka ve benzeri aksesuarlar takmamalıdır. Üniforma ya da başvuru sahibinin saçını veya başka özelliklerini kapayacak eşarp, baş örtüsü giyilmemelidir. Eğer başvuru sahibi baş örtüsü giymek zorunda ise, fotoğrafta iki kulak ve alın açıkça görünmelidir.
7. Fotoğraf çerçevesiz basılmalıdır.
8. Arka fonu desenli veya koyu renkli fotoğraflar kabul edilmez.
9. Hızlı çekim fotoğraflar yada dijital kalite fotoğraflar kabul edilmemektedir. Fotoğraflar, standart muamele gerektiren film kullanılarak, standart tek lens refleks tipi fotoğraf makinesi ile çekilmelidir.

Standartlara uygun vize fotografı çekimi yapan stüdyolardan bazıları :

FOTO İZCİ COLOR Arjantin Cad. 40/C G.O.P., Ankara Tel: (312) 426-1536
ÖZGÜN FOTO Güvenlik Cad. 33/11 - C A.Ayrancı, Ankara Tel: (312) 466 4364
GÜVEN COLOR Güvenlik Caddesi, 69/A, A. Ayrancı, Ankara Tel: (312) 427-5252
FOTO AKAY Akay Caddesi, Konur Sokak 75/E, Bakanlıklar, Ankara Tel: (312) 418-7173
ROYAL COLOR Güvenlik Caddesi 85,A. Ayrancı, Ankara Tel: (312) 426-2751
STUDYO ALKIM Şair Eşref Bulvarı 47/A, Alsancak, İzmir Tel: (232) 421-8283
FOTO GÜVEN Yalı Caddesi 230/1 Karşıyaka, İzmir Tel: (232) 323-6667
TURGAY AKDEMIR Meşrutiyet Cad. No:191 Tepebaşı, İstanbul Tel: (212) 243-1312
FOTO STÜDYO NOBEL İstiklal cad. Postacılar Sok. No:1 Tünel, Beyoğlu Tel: (212) 249 2337
ALTINTÜRK İstiklal Cad. No: 388/5 Tünel, Beyoğlu, İstanbul Tel: (212) 293 8252
FOTO SEVİL Kurtuluş Mh. 10 Sk. No. 12/A, Adana Tel: (322) 453 4411
FOTO SKOP Vali Yolu Cad. Vizon Apt. No. 3/C Adana Tel: (322) 454 1803
MUHAMMED ALİ Atatürk Bulvarı Saniye Ethem Apt. No. 65 Adana Tel: (322) 454 6352

Amerikan Vizesi başvuru prosedürü için tıklayın

Vize Başvuru Ücreti
Göçmen olmayan vize alabilmek için optik okuyuculu vize ücreti olan 131 USD’i herhangi bir Fortis Bank şubesine yatırabilirsiniz. Banka, bu ödemeniz karşılığında size bir dekont verecektir. Bu dekontu başvuru evraklarınıza eklemeniz gerekmektedir. Bu sadece bir başvuru ücreti olduğundan, vize alamamanız durumunda iadesi yapılmamaktadır.

DS-156 Başvuru Formu
Eski Vize başvuru formudur. Bu form yerine firmamız tarafından DS-160 formu on-line olarak ve hatasız bir şekilde doldurulacaktır.

DS-157 Ek Başvuru Formu
Eski Vize başvuru formudur. Bu form yerine firmamız tarafından DS-160 formu on-line olarak ve hatasız bir şekilde doldurulacaktır.

DS-158 Öğrenci Ek Başvuru Formu
ABD'de eğitim almak isteyen tüm adaylar için hazırlanmıştır. Bu form, firmamız tarafından size verilecek ve ilgili arkadaşımız gözetiminde hatasız bir şekilde doldurmanız sağlanacaktır.

Diploma veya Öğrenci Belgesi
Mezun durumda iseniz geçici çıkış belgesi veya diploma fotokopisi, öğrenci iseniz son bir kaç hafta içinde alınmış öğrenci belgesi. Eğitiminize ara vererek yurtdışına çıkıyorsanız, okuldan izinli veya kaydınızı dondurabileceğinize dair yazı almalısınız.

Eğitim Sertifika ve Belgeleri
Daha önce dil kursuna gittiyseniz devam sertifikası veya okuldan alınmış hangi sürelerle hangi kura gittiğinize dair devam yazısı, varsa aldığınız veya almakta olduğunuz sertifika programları, meslek eğitim programları vb belgeler

(Evli iseniz) Aile Belgeleri
Evlilik Cüzdanı, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri

Mali Durum Belgeleri
Aşağıda açıklanan belgelerle, yurtdışında bir işte çalışmadan, tamamen kendi imkanlarınızla eğitim alacak düzeyde maddi olanaklara sahip olduğunuzu ispatlamalısınız. Bankada en az 3 ay süreyle hareket gören nakit birikiminiz olmalıdır. Birikimleriniz tamamen size veya ailenize ait olmalıdır. Göstereceğiniz paranın kaynağı çok önemlidir.

Öğrenciyseniz veya bir işte çalışmıyorsanız;
Ailenizin tüm ev ve arsa tapu fotokopileri
Ailenize veya size ait olan tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri
Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı
(Varsa) Otomobil ruhsat fotokopileri
Kredi kartı ekstreleri
(Aileniz maaşlı çalışıyorsa) Çalıştıkları işyerinden kaç yıldır çalıştıklarını ve şu anki görevini açıklayan resmi yazı, son 3 aylık maaş bordroları, (SSK'lı iseler) SSK işe giriş bildirgesi
(Aileniz serbest çalışıyorsa) Vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kağıdı
(Varsa) Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleri ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri
(Evli iseniz) Eşinize ait (varsa) maaş bordrosu, (varsa) ruhsat-tapu fotokopileri

Kendi işinizi yapıyorsanız veya bir yerde çalışıyorsanız;
Ailenize ve size ait olan tüm ev ve arsa tapu fotokopileri
Ailenize veya size ait olan tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri
Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı
(Varsa) Otomobil ruhsat fotokopileri
Kredi kartı ekstreleri
(Maaşlı olarak çalışıyorsanız) Çalıştığınız işyerinden kaç yıldır çalıştığınızı ve şu anki görevinizi açıklayan resmi yazı, eğitiminiz süresince izinli olduğunuza dair yazı, bu yazıyı imzalayan kişinin imza sirküsü, son 3 aylık maaş bordrolarınız, (SSK'lı iseniz) SSK işe giriş bildirgesi
(Serbest çalışıyorsanız) İşyerinizin vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kağıdı, imza sirküleriniz, (varsa) Şirket hesabınızla ilgili bankadan alınmış son bakiye durumunu belirten resmi yazı ve son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstresi
(Evli iseniz) Eşinize ait (varsa) maaş bordrosu, (varsa) ruhsat-tapu fotokopileri
(Varsa) Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleriniz ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri

Vize Başvuru İşlemi
ABD vize işlemi diğer ülkelere göre biraz farklıdır. Aşağıda açıklanan vize işlemleri size genel bir bilgi verme amacını taşımaktadır. Eğitim danışmanınız, bu işlemleri size detaylı olarak açıklayacak ve her işlem aşamasında size yardımcı olacaktır.
Öğrenci vizesi almak için, öncelikle bir İŞ BANKASI şubesine gidip 20 ABD doları ödeyerek bir PIN numarası alınız. Bu numarayı aldığınız günün ertesinde 0212 340 44 44 numaralı Vize Bilgi Servisini arayıp randevu alabilirsiniz. Vize bilgi servisi hafta içi her gün 08:30 - 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Vize başvurunuz esnasında vize memuru sizi mülakata alacaktır. Bu mülakat sonrasında başvurunuz onaylanırsa, 2 ABD Doları UPS kargo ücreti ödemeniz istenecek ve pasaportunuz UPS kargo servisi tarafından size teslim edilecektir. Bu ödemeyi kredi kartı, dolar veya TL olarak yapabilirsiniz.

Vize işlemleri ile kişisel olarak uğraşmak ve bunların, yukarıda da görüldüğü gibi, bir çok prosedürünü en baştan öğrenmek, ve bunları tamamlamak gayet sıkıcı ve karmaşık bir iştir. Özellikle daha önce böyle bir tecrübeniz yoksa, yanlış yapma ve duvarlara toslama ihtimaliniz de oldukça yüksektir. O nedenle size, konusunda uzman bir danışmanlık şirketi kullanmanızı kesinlikle öneriyoruz. Vize danışmanlık hizmetimiz ile ilgili tüm detaylar için lütfen bizimle temasa geçiniz: +90 (232) 425-2328

 

DENVER TURİZM LTD.

KONSOLOS TERCÜME

Vali Kazım Dirik Cad. Gayret Han

No:4 K: 5, D: 503

Pasaport - İZMİR 35210

 

Not: Büromuz, İngiltere vize başvuru merkezi olan WorldBridge ofisi ile aynı binadadır. Gayret Han, SSK Genel Müdürlüğü bitişiğinde ve Topçu Restoran’ın karşısındadır.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ:

Tel:                    +90 (232) 425-2328

Gsm:                 +90 (549) 740-2165

Fax:                   +90 (232) 425-2388

E-posta:          info@vizekolay.com

Ana Sayfa

       * Vize Formları

       * Tercüme Hizmetleri

       * Almanya Vizesi

       * Yunanistan Vizesi

       * ABD Vizesi

       * Romanya Vizesi

 

©2009 Bu web sayfası Denver Ltd’ye aittir. İzinsiz kopyalanması yasaktır.

 

Bu web sitesi tüm web browserlar tarafından görüntülenebilir: